Cork výrobným procesom a remeslo položky

- Jul 12, 2018-

     

Čo je korok?

Cork material.jpg


Korok sa skladá z mŕtvych buniek, ktoré sa hromadia na vonkajšom povrchu cork oak Tree. Pretože jeho honeycomb-ako štruktúry, cork skladá prevažne z prázdneho priestoru; jeho hustota (hmotnosť na jednotku objemu) je jeden-fourth voda. Na rozdiel od plást, však cork pozostáva z nepravidelne tvarované a rozmiestnené bunky majú priemer 14 stranách. S 625 miliónov týchto prázdnych buniek na kubický palec (40 miliónov na kubický centimeter), cork je ako mnoho vrstiev mikroskopických bublinkové fólie, robiť to účinný tlmiaci materiál. Jeho nízkou hustotou robí cork užitočné produkty ako život depozitárovi a bójami. Veľké množstvo mŕtvych - vzdušného priestoru robí korok účinný izolačný materiál pre teplotu a hluku. Okrem toho je spomaľovač horenia; plamene len char povrchu a žiadne toxické výpary sú generované. Rezanie povrch korkové premení mnohé mikroskopické bunky malé prísavky, vytvorenie účinných nešmykľavý povrch. Okrem toho, flexibilné, korok je vysoko pružná. Po rozdrvení pod tlakom 14.000 lbs/2 (96.000 kPa), cork získať 90% pôvodnej veľkosti v 24 hodín. Cork pohlcuje prach ani vlhkosť a je odolný voči hnilobe a hmyzu. Vysoko odolné proti opotrebovaniu, sa používa na leštenie diamanty.


Medzi mnohých produkty z korku sú podlahové materiály (napr. linoleum), vložky do topánok, strešné panely, tesnenia, bezpečnostné prilby vložky, fľaša zátky, dartboards, nástenky, nd jadrá pre golfové loptičky a baseballs. Početné umelé materiály boli vyvinuté nahradiť korku v konkrétnych aplikáciách (napríklad syntetické hrachu v rozhodcu píšťalkou, penové vložky do topánky, alebo polystyrénu život depozitárovi). Avšak, žiadna všeobecná náhrada bol vyvinutý pre korku, ktoré môžu byť použité v rôznych aplikáciách.


Cork výrobného procesu


Cork material 2.jpg

1. Pomocou špeciálne sekeru, kombajn plátky cez cork vrstvu na kmeň stromu, starajúca nechcete znížiť dostatočne hlboko, aby poškodiť obývacia časť trupu. Vodorovné rezy sú vyrobené na báze kmeňa a tesne pod najnižšie konáre. Niekoľko vertikálne kusy samostatné obvodové cork prsteň do sekcie vhodnej veľkosti. Pomocou klinovitý tvar rukoväte sekeru, kombajn pásy každý panel korok zo stromu. Na niektoré veľké stromy, korok je aj vyzliekli z spodné vetvy.


2 korkové dosky sú naskladané vonku a nechá sa liečiť na dobu od niekoľkých týždňov až šesť mesiacov. Čerstvý vzduch, slnko a dážď podporujú chemické zmeny, ktoré zlepšujú kvalitu korku. Na konci procesu vytvrdzovania dosky plochých ven a stratil asi 20% ich pôvodného obsahu vlhkosti.


3 dosky sú úpravené tepla a vodou na odstránenie nečistôt a vo vode rozpustných zložiek ako tanínu, a aby korok mäkšie a pružnejšie. Tento proces zvyčajne zahŕňa zníženie stohy korkové dosky do veľkej medené kade naplnený vriacej vody obsahujúcej fungicíd. Ťažké váhy sú umiestnené na vrchole korku aby ho ponorené 30-75 minút.


4. keď dosky sú odstránené z DPH, motyka-tvarované nože sa používa na odrieť nekvalitné vonkajšej vrstvy korok, ktorý predstavuje asi 2% objemu plank ale 20% svojej hmotnosti. Dosky sú naskladané v tmavej pivnici a povolené na suché a liečiť podľa riadenej vlhkosti pre niekoľko týždňov.


5 korkové dosky sú zdobené jednotné, obdĺžnikový tvar a sú zoradené podľa kvality. Toho najkvalitnejšieho materiálu sa použije aby prírodné korkové výrobky ako víno fľašu zátky. Horšej kvalite materiálu bude zem a zvyknutí, aby zloženie alebo aglomerovaného korku