Kancelársky nábytok elektrická podnikania rýchlo rozvíjala

- Oct 20, 2017-

Nadišiel ére internetu, online nakupovanie kvôli jeho rýchle, pohodlné, lacné, módne a iné vlastnosti hospodárskeho procesu lesk brilantne. Najnovšiu správu štatistík Číny Internet Network Information Center tiež ukazuje, že mal 37,8% užívateľov internetu on-line nakupovania v minulom roku. V budúcom roku, očakáva sa, že podiel online nakupovanie dosiahne 58%. Preto samotný Internet obsahuje silný trh a skupiny spotrebiteľov, ak môžete držať širší trh, Internet dobre, budúcnosť Číny papiernictvo priemysel bude viac hladko.

Kancelárske potreby sú spotrebným tovarom, dopyt na trhu je veľký, takže kancelársky nábytok trhu vývoji vesmíru je obrovský. Ale tradičné kancelárske potreby marketing režim je od výrobcov zástupcovia, agenti predajcovia, a potom od predajcov do terminálov, pretože dlhé reťazce predajných kanálov, prirodzene viesť k rastu nákladov na uvedenie na trh. A nakupovanie na tomto marketing model pre vyriešenie tohto problému. Minimalizovať priebežné prepojenie podnikov môžu čeliť spotrebiteľov priamo, komplexné marketingové náklady je nižšia a menej ako tradičné kanály a podnikanie ziskové rozpätie bolo maximalizované.

Spotreba kancelárskych potrieb v Číne dosiahol 150 miliárd juanov. Avšak, tam sú niektoré problémy v marketingové kanály tradičných kancelárskych potrieb priamy marketing alebo vládne obstarávanie. Konkurencia je neľútostná, poradie konkurencie je zlá, Služba vedomie je pomerne slabá a ďalších otázkach spomaliť rozvoj priemyslu. V posledných rokoch, s rozvojom sociálneho rozvoja a Zmena myslenia ľudí a Internet, office dodávky priemyslu tiež začal skúste Internet, a tam boli niektoré úspechy.

V rýchly vývoj e-commerce trhu vo svete Číny office dodávky elektronické kanály majú viac príležitostí a širší rozvoj priestoru. Rozbiť obmedzenia priestoru, poskytuje širokú škálu spôsobov off-site konverzácie, vyhrať iniciatívy pre podniky na rozšírenie trhu, uľahčiť nakupovanie pre spotrebiteľov, ale aj na dosiahnutie účinku všeobecne prospešných podnikov a spotrebiteľov spokojnosť.