Čo je to hrnček?

- May 02, 2018-

Hrnček je potiahnutý špeciálnym keramickým obrazovým povlakom (odolnosť proti vysokej teplote, odolnosť voči UV žiareniu, silná priľnavosť na keramický povrch, vysoká tvrdosť, odolnosť proti kráterom).

Hrnčeky sú akési domáce šálky a sú všeobecne používané na teplé nápoje, ako je mlieko, káva a čaj. Niektoré krajiny na Západe majú tiež zvyk piť polievku počas prestávky v práci. Telo pohára je zvyčajne štandardný valcový alebo valcový tvar s rukoväťou na jednej strane telesa pohára. Tvar rukoväte hrnčeka je zvyčajne polkruhový, zvyčajne z čistého porcelánu, glazovaného porcelánu, skla, nehrdzavejúcej ocele alebo plastu. Existuje aj niekoľko hrnčekov z prírodného kameňa, ktoré sú vo všeobecnosti drahé.

Najväčší rozdiel medzi hrnčeky a čínskymi čajovými šálkami je, že okrem veľkej veľkosti sú poháre tiež hrubšie na udržanie teploty teplých nápojov. Pre jednoduché používanie je väčšina porcelánových hrncov určených na priame použitie v mikrovlnných rúrach a umývačkách riadu, ale existuje niekoľko špeciálnych prípadov, ktoré je potrebné používať a udržiavať v súlade s pokynmi výrobcu.